preskoči na sadržaj

Login
Korisnik:
Lozinka:
Brojač posjeta
Ispis statistike od 17. 4. 2012.

Ukupno: 1435186
Ovaj mjesec: 5135
Ovaj tjedan: 2985
Danas: 421
 

Raspored školskog zvona

Trajanje sata – 45 min

Odmori – 5 minuta

Veliki odmor nakon 3. sata u trajanju od 15 minuta

Ujutro

  1. 7.30 – 8.15
  2. 8.20 – 9.05
  3. 9.10 – 9.55
  4. 10.10 – 10.55
  5. 11.00 – 11.45
  6. 11.50 – 12.35
  7. 12.40 – 13.20

Popodne

  1. 13.30 – 14.15
  2. 14.20 – 15.05
  3. 15.10 – 15.55
  4. 16.10 – 16.55
  5. 17.00 – 17.45
  6. 17.50 – 18.35
  7. 18.40 – 19.20
Priloženi dokumenti:
Raspored informacija.pdf

Vijesti

Mobilnost našeg projekta u našoj školi

U periodu od 4.04 do 8.04. 2022. naša je škola bila domaćin 4. mobilnosti našeg projekta. U domove naših učenika smjestili smo ukupno 33 učenika iz zemalja naših partnera, dakle iz Turske, Litve, Belgije, Srbije i Italije. U njihovoj pratnji došlo je i 14 nastavnika. To je prva takva manifestacija na internacionalnoj razini u našoj školi. Dani su nam bili potpuno ispunjeni radionicama i izletima kako bismo što bolje upoznali naše goste s našom kulturnom baštinom. Imali smo pet zadataka koje smo u potpunosti realizirali. Sve je proteklo u najboljem redu, a strani su nam gosti dali izvrsne ocjene tijekom evaluacije mobilnosti.

Sve što se događalo u našoj školi i izvan nje možete vidjeti na našem SWAYU

 


Prvi dan smo se dobro upoznali. Svaka zemlja slikovito se predstavila, a mi smo im ispričali puno toga o Hrvatskoj, njezinim ljepotama, raznim kulinarskim specijalitetima i predstavili našu školu te razna zanimanja kojima pripremamo naše učenike za život. Nakon toga otišli smo u Zagreb gdje nam je naš vodič, profesorica Marija Patrlj, ispričala prekrasne priče o banu Josipu Jelačiću, Manduševcu, Kamenitim vratima, Zagrebačkoj Katedrali, kuli Lotrščak i još mnogo toga. Puni dojmova vratili smo se u Veliku Goricu u kasnim satima.

Drugi dan, u utorak, pokazali smo našim gostima kako su naše bake od davnina pripremale zimnicu bez ikakvih kemijskih dodataka. Prikazali smo im filmove o tome kako smo u proljeće posijali sjeme, zalijevali ga i pazili dok se nije razvilo u male biljčice, koje su zatim učenici odnijeli u svoje vrtove i pazili ih cijelo dugo ljeto. Najesen smo skuhali rajčice za zimnicu i upravo smo od tih rajčica sada u našoj kuhinji s našom stručnom učiteljicom Katicom Birek skuhali gulaš, onako po domaće. Kuhanju su prisustvovali učenici iz svih zemalja, a na kraju smo svi skupa uživali u plodovima njihovog rada. Gulaš je bio vrhunski, složili su se svi europski gosti. Dok su jedni kuhali, drugi su imali prekrasnu radionicu u kojoj nam je kustosica Muzeja Turopolja, Maja Ergović pokazala kako napraviti podgutnicu, preteču kravate. Usput nam je ispričala i cijelu priču o tome kako je upravo u Turopolju rođena kravata.

Zatim smo se prošetali našom Velikom Goricom, posjetili naš muzej i centar za posjetitelje naše Turističke zajednice. Ušli smo i u crkvu Blažene Djevice Marije, koja je oštećena u nedavnom potresu.

Navečer u holu škole imali smo pravi mali spektakl. Naša kolegica Sanja Cmrečnjak pripremila je s učenicima jedan mali isječak iz turopoljske svadbe. Učenici iz OŠ Pokupsko došli su u narodnim nošnjama i sa svojim nastavnicima, Jasminkom Podlejan i Marijom Ožaković otplesali su nam turopoljski drmeš. Profesorica Sanja Pavišić napravila je sa svojim učenicima dekoraciju za stolove. Kutak za slikanje uredile su nastavnice Jasna Piškorić i Ljiljana Vidaković. Nakon toga imali smo pravu svadbenu večeru i ples uz muziku iz svih naših partnerskih zemalja. Bilo je to veselo i otkačeno druženje za pamćenje.

Treći dan, srijeda. Opet smo posjetili Zagreb i bogatu tržnicu Dolac, jer ako se radi o projektu o hrani i lokalnim proizvodima, to nam je zaista nezaobilazno mjesto. Slikali smo se s kumicom Baricom na vrhu stepenica i dobili razne zadatke vezane za proizvode na tržnici a koje smo morali staviti na Padlet prema uputama profesorice Ljiljane Vidaković. Popodne je bilo natjecanje tijekom kojeg je svaka zemlja imala svoje predstavnike i kuhala neko svoje tradicionalno jelo. Imali smo i žiri kao u pravom natjecanju iako je ovo bilo više druženje i kušanje raznih jela. Naši učenici Leon Halilić i Antonija Galeković spremili su nam puricu s mlincima, ali na moderan način. Dok su jedni kuhali, drugi su se družili u našoj sportskoj dvorani uz stolni tenis, pikado i šah, a pod budnim okom naših kolega Siniše Rajšića i Tomislava Škrinjarića.

Četvrtak je bio predviđen za izlet, put u Zagorje. Imali smo sreće s vremenom i proveli jutro u etno selu Kumrovec, okupanim proljetnim suncem. Tamo smo vidjeli upravo sve ono što je vezano za svadbu u danima naših baka, što nam je jedna od zadanih tema naše mobilnosti. Nakon ručka popeli smo se uzbrdo do dvorca Veliki Tabor i tamo naučili puno o povijesti tog kraja i iskrenoj i nesretnoj ljubavi Veronike Desiničke.

Petak, zadnji dan, naša kolegica nutricionistica Mirna Trumbetaš održala je radionicu s vrtićkom djecom o zdravim grickalicama naših baka, ali s modernim primjesama. Naša kuhinja i škola odzvanjale su prekrasnim dječjim glasićima. Lijepo je bilo opet hodati našim školskim hodnicima slobodnima, bez maske i nasmijanima. Ti mališani iz vrtića „Ciciban“ u našoj školi uljepšali su nam dan svojim pjesmicama i zajedno s nastavnico Mirnom svojim ručicama napravili su zdrave zalogajčiće za sve naše goste. Drugi dio ekipe rješavao je sa mnom kviz o zdravoj prehrani, putem web alata Kahoot. Dosta smo toga naučili u ovih pet dana o hrani i zdravlju i to se vidjelo po rezultatima kviza, a najbolje smo nagradili diplomama. Poslije ručka popeli smo se na Medvedgrad. Bilo je teško i naporno, ali neka, sve to u svrhu zdravlja naših učenika, koji su u zadnje vrijeme previše sjedili ispred svojih ekrana.

Naše aktivnosti bile su lijepo popraćene i u medijima, pa su izašla čak tri članka, dva u cityportalu a jedan u vg.danas. Također, upravo sam vam pročitala svoj članak koji je izašao u Carnet, skole.hr. Ta desiminacija projekta jako nam je važna za prihvaćanje projekta od strane naše Agencije.

Ponosna sam na svoj Erasmus tim koji čine: Ljiljana Vidaković, Katica Birek, Sanja Pavišić, Mirna Trumbetaš, Sanja Šipušić Komar, Marijana  Šapina, Ljerka Cvetnić, Nataša Sirković i Sanja Gršetić. Timu su se pridružili i drugi članovi našeg kolektiva (Mladen Zrno, Mirela Jelić, Sanja Cmrečnjak, Jasminka Jurčić, Jasna Piškorić i Jasmina Tešija) i time smo svi skupa pridonijeli da naši gosti odu u svoje zemlje puni dojmova i lijepih uspomena na našu prekrasnu zemlju, Hrvatsku.



Pošalji prijatelju Pošalji prijatelju
objavio: Marija Huzjak-Šaban   datum: 19. 4. 2022.

 

ERASMUS plus KA2 projekt - "My Granny's Dishes" Vijest ima dokument u privitku   

 

(Jela moje bake)

Srednja strukovna škola Velika Gorica otvorila je svoja vrata Europi i svom prvom Erasmus plus KA2 projektu. Naziv projekta je ''My granny's dishes'' – odnosno ''Jela moje bake''. Projekt traje dvije godine, dakle od 1.09.2019. do 31.8.2021. Projekt je odobrila Agencija za mobilnost i programe EU, a surađujemo sa školama partnerima iz sljedećih zemalja: Italija, Turska, Belgija, Srbija i Litva.

Cilj projekta je istražiti naše stare turopoljske recepte, izvući ih iz zaborava, gledati kako ih kuhaju naše bake, udahnuti im novi život pripremajući ih u našoj školskoj kuhinji te ih na kraju podijeliti potrebitima. Želimo posebno motivirati i pozvati na suradnju naše buduće kuhare i konobare, ali isto tako i sve ostale učenike i djelatnike naše škole koji nam mogu doprinijeti na bilo koji način u istraživanju kulture i običajate tradicionalnih jela našeg lijepog Turopolja. Aktivnosti se provode na nastavi i na izvannastavnim aktivnostima, a izuzetno je bitna suradnja lokalne zajednice, roditelja, medija, udruga, muzeja i svih ostalih koji mogu doprinijeti razvoju i značaju ovog projekta.

Dobre značajke ovog projekta su upoznavanje raznih običaja i jela drugih naroda, ali isto tako ćemo prvo proučiti i bolje upoznati svoje običaje i kulturnu baštinu da bi ih mogli prikazati drugima. U projekt ćemo uključiti i naše roditelje, odnosno bake, a i lokalnu zajednicu. Projekt je važan i po tome što ima posebnu socijalnu notu, tako što ćemo ono što skuhamo u našoj kuhinji podijeliti potrebitima. Istaknut ćemo važnost zdrave prehrane i boriti se protiv pretilosti. Na kraju projekta tiskat ćemo brošuru o našim tradicionalnim receptima, a prihod pokloniti onima kojima je potrebna pomoć. Također nam slijedi neprocjenjivo životno iskustvo kroz direktnu suradnju sa zemljama partnerima kroz razmjenu učenika i djelatnika, mobilnosti u trajanju od 5 dana. Nakon svake mobilnosti slijedi analiza i izlaganje na razini čitave škole. Učenici koji žele mogu stupiti u kontakt s učenicima iz tih zemalja u sklopu projekta kroz pisma i elektroničke medije kao npr. e-mail, skype i sl. Veselimo se svakom novom saznanju, iskustvu, novim ljudima i otvaramo svoja vrata i srca, želimo istražiti svoje korijene, ali ujedno i upoznati druge narode i njihovu tradiciju i običaje.

Za više informacija pogledajte službenu stranicu Erasmus+projekta.                            

Koordinator projekta: Marija Huzjak Šaban, prof.

POSJET MUZEJU

U sklopu projekta „Jela moje bake“ učenici 3h, 2h, 1d, 1h i 3f razreda posjetili su Muzej Turopolja u pratnji svojih nastavnica, Sanje Pavišić, Ljiljane Vidaković, Mirne Trumbetaš i Marije Huzjak-Šaban. Uz stručno vodstvo Maje Ergović, proučili su kako su naše bake nekad živjele, što su oblačile, kako su spremale hranu, te kakvim su se posudama služile. Tema ovog mjeseca su svadbeni običaji, a upravo o tome smo dosta interesantnih stvari čuli.  Inspirirani mnogim informacijama o kulturnoj baštini našeg Turopolja pripremili su nam jedan kraći film. Ostali radovi su još u izradi…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nakon posjete muzeju naši su učenici i dalje vrlo kreativni. Svoje dojmove stavljaju na naš padlet i tako uče o svojoj kulturnoj baštini kako bi ju bolje mogli prezentirati zemljama Europe.

 

 

Posjet Društvu žena ''Anđela Lovreković'' iz Mraclina 25.rujna 2019.

 

Učenici naše škole; Marko Kotrle, Simon Kutlić, Valentino Musolli, Katarina Pavunčec, Antonija Galeković, Leonardo Mitrašinović i Leon Halilić, u pratnji dviju nastavnica, Ljiljane Vidaković i Marije Huzjak-Šaban, posjetili su Vesnu Tafra i Anu Galeković, članice Društva žena ''Anđela Lovreković'' iz Mraclina.

Naše su gošće pružile gostoprimstvo našoj školi, a u namjeri da nam pomognu u realizaciji našeg projekta ''My Granny's Dishes'', ili ''Jela moje bake''. U prostorijama Društvenog doma Mraclin pripremile su nam tri tradicionalna turopoljska jela: presenicu, bučnicu i štrukline s tropom.

To je bio vrlo koristan kulinarski i edukativni susret. Dok nam je pripremala jela, gospođa Vesna nam je usput ispričala kratku povijest Mraclina, kao i ulogu koji je odigrala Anđela Lovreković u tom mjestu, a po njoj je ovo društvo dobilo i ime.

Ova jela učenici će u školi vježbati sa svojim strukovnim učiteljem Darkom Štefančićem, koji će ih ujedno pripremiti za natjecanje u pripremi naših tradicionalnih jela u Turskoj. Turska je naša prva mobilnost, a tamo ćemo sudjelovati u raznim aktivnostima  od 11. do 16. studenog 2019.

Svoje dojmove iz Mraclina učenici su stavili u Microsoft Sway.

Inspirirani nedavnim druženjem u Mraclinu, naši učenici i dalje vrlo kreativno izlažu svoje dojmove. Hrvoje Horvat iz 3f razreda složio je kratki film o našim prvim receptima.

 

4. listopada, kolegice Sanja Pavišić i Mirna Trumbetaš povele su naše učenike u Zagreb na Sajam zimnice. Učenici 3h i 1d razreda razgledali su bogatu ponudu našeg glavnog grada i svoje fotografije i dojmove stavili na instagram. Spremanje zimnice upravo je jedna od tema našeg projekta.

https://www.instagram.com/mygrannysdishes/?hl=hr

18. GASTRO TUROPOLJA

Naš projektni tim bio je izuzetno vrijedan na ‘’Gastru Turopolja’’. Svi su članovi tima bili uključeni u nekom obliku. Veliku pomoć dobili smo i od naših učenika, pogotovo onih koji su uključeni u našu prvu mobilnost, dakle putovanje u Tursku sljedećeg mjeseca. Učenici su na svom štandu dijelili jela naših baka: presenicu i bučnicu, kao i recepte za naše građane. Proveli su i anketu o starim jelima i tražili domaćinstva koja bi nas primila i naučila raditi neka tradicionalna jela. Štand su uredile i vodile kolegice Sanja Gršetić i Nataša Sirković. 

Kratkim filmom o Gastru, naš učenik Antonio Kaiser 3F, dočarao nam je atmosferu s ovog bogatog  turopoljskog sajma hrane.

Koordinatorica projekta dala je izjavu o ciljevima projekta Televiziji Banovina.

28.10 u prostorije naše škole pozvali smo goste iz Društva osoba s invaliditetom ''Suncokret''. S njima smo podijelili jela naše bake, a to je presenica i žganci s tropom. Jela su pripremili učenici 1H razreda pod stručnim vodstvom svog učitelja Darka Štefančića. Pri tom smo se fino družili i zabavili, a koordinatorica je rekla par riječi o projektu. Ovu aktivnost osmislila je naša članica projektnog tima Maja Šapina. Kako smo sada, uz izuzetno zalaganje članova tima realizirali sve zadatke u projektu do prve mobilnosti, veselimo se druženju i novim prijateljima u Turskoj.

Atmosferu smo vam dočarali ovim kratkim filmom pomoću alata Kizoa.

PRVA MOBILNOST - TURSKA

  

 

U sklopu aktivnosti Erasmus +KA2 projekta „My Granny'sDishes“ dana 09.11. 2019.  učenici 1h razreda, Antonija Galeković i Leonardo Mitrašinović, te učenici 2h razreda, Katarina Pavunčec i Marko Kotrle, zatim učenici 3f razreda Hrvoje Horvat i Antonio Kaiser, u pratnji profesorica Ljiljane Vidaković i Marije Huzjak-Šaban otputovali su u Tursku, u Urgup na prvu mobilnost našeg projekta. Povratak je bio 16.11.2019.

Cijelo putovanje i boravak u Turskoj odvijali su se bez ikakvih problema. Učenici su aktivno sudjelovali u raznim aktivnostima i dostojno su predstavili Hrvatsku i našu školu, a tu se posebice istaknuo Antonio Kaiser, 3f koji je svoju prezentaciju interpretirao kao pravi profesionalac.

Svi ciljevi ovog putovanja u putpunosti su realizirani. Prezentirali smo svoju kulturnu baštinu, a upoznali smo novu, tursku. Izmijenili smo recepte i isprobali neka tradicionalna jela. Družili smo se i komunicirali na raznim jezicima. Održali smo natjecanje u društvenim igrama i kuhanju jela. Posjetili smo turističke atrakcije pokrajine Cappadocia.

To je ime za čudesno područje koje se nalazi u trokutu između gradova Nevsehira, Nigdea i Aksarayja. Jedno je od najpopularnijih turističkih odredišta u Turskoj zbog svojih jedinstvenih geoloških, povijesnih i kulturnih atrakcija. To je zemlja bajki, tajanstvena i očaravajuća. Ovdje možete uživati u nevjerojatnim prirodnim čudima, otkrivati tajnovite podzemne gradove, upoznati bogatu kulturu i povijest ili u zoru poletjeti balonom iznad bajkovitog krajolika. Hodali smo podzemnim gradom gdje su se nekada skrivali Kršćani pred Rimljanima, zatim smo posjetili Avanos, gdje se nalazi obiteljski obrt za izradu posuda od gline, a naša se učenica Antonija hrabro primila tog posla i izradila svoju zdjelicu.

;

Bili smo na primanju kod gradonačelnika Urgupa i visokih dužnosnika gdje je naša koordinatorica održala govor u ime svih pet zemalja sudionika. Tamo smo zajedno dijelili Asuru, a to je vrsta slastice koja simbolizira zajedništvo i solidarnost.

Nakon putovanja u Tursku ostale su nam nezaboravne uspomene i nada da ćemo se opet uskoro sresti te da ćemo sa zadovoljstvom vratiti gostoprimstvo srdačnih Turskih obitelji koji su ugostili naše učenike Naš učenik Hrvoje Horvat (3f razred) svoje je doživljaje iz Turske pretočio u film.

 

 

 

Forum u sklopu Erasmus + projekta My Granny'sDishes

3.12.2019. od 11 do 13 sati u Srednjoj strukovnoj školi Velika Gorica održan je Forum o zdravoj prehrani

S obzirom na činjenicu kako je debljina sve češće prisutna od najranije dobi te koje posljedice može izazvati u obliku metaboličkog sindroma što podrazumijeva od bolesti srca i krvožilnog sustava do dijabetesa tipa 2 koji se javlja u sve ranijoj dobi.

Cilj foruma bio je predstaviti projekte koje radimo u našoj školi kako bi utjecali na pravilne prehrambene navike naših učenika i samim time na smanjenje broja pretilih osoba tijekom kasnije životne dobi te bolesti koje ona nosi za sobom.

Forumu su prisustvovali: doc. dr. sc. Ivan Radman sa Kineziološkog fakulteta u Zagrebu, Hrvoje Vranješ, dr.med., spec. epidemiolog, Tatjana Karlović Oslaković, ravnateljica dječjeg vrtića Ciciban, Barbara Svoboda, zdravstvena voditeljica DV Ciciban, Zrinka Ruševljan Žirović, Grad Velika Gorica, Zvonimir Koprivnjak, someljer i ugostitelj, Sanja Šipušić Komar, Marijana Šapina, Sanja Pavišić, Ljiljana Vidaković i Marija Huzjak-Šaban.

     

 

Izrada anđela od komušine u suradnji s Muzejom Turopolja

U sklopu aktivnosti  Erasmus +KA2 projekta „My Granny'sDishes“, a u suradnji s Muzejom Turopolja - etnologinjom i kustosom muzeja MajomErgović i voditeljicom radionice, vanjskom suradnicom muzeja, Majom Novak dana 12.12. 2019.  učenici 1h (kuhar i konobar), 2e i 3d u organizaciji profesorica Ljiljane Vidaković i Marije Huzjak-Šaban sudjelovali su u radionici izrade anđela od komušine.

  

 

 

Radionica u našoj školi. Izrada dva tradicionalna jela: medenjaci i prisiljeno zelje

10.01. 2020. održali smo radionicu s našom novom bakom, našom kolegicom koja je u mirovini, profesoricom engleskog jezika,  Maricom Antolčić. Ona nam je pokazala kako pripremati dva starinska jela, a to su medenjaci i prisiljeno zelje. U radionici su sudjelovali učenici koji putuju u Litvu; Klaudia Josipović 1h, Leon Halilić 1h, Lorena Sverić 2h, Ana Ruškovački 2h, Stjepan Banić Gregurek 3f i Nikola Šanović 3f. Naš snimatelj ovaj puta bio je učenik 3f razreda David Sirovan. Tu su bili još; Rea Šekrst 1h, Ana Ruškovački 2h, Lorena Sverić 2h, te učenci 2d razreda sa svojom stručnom učiteljicom Katicom Birek.

Naša nova baka ispričala je učenicima u kojim prigodama su se ova jela pripremala i istaknula kako ih je ona naučila upravo od svoje bake. Radionicu su organizirale kolegice Ljiljana Vidaković, Sanja Pavišić i Marija Huzjak-Šaban, članice našeg projektnog tima.

Na kraju ovog edukativnog druženja svi zajedno smo se počastili plodovima našeg rada.

  

 

  

  Izvješće nakon provedenog natjecanja za najbolji logo i slogan 

             U sklopu aktivnosti  Erasmus+KA2 projekta „My Granny'sDishes“  organizirali smo natjecanje za najbolji logo i slogan u našoj školi. Kolegica Sanja Pavišić otvorila je padlet na kojem je objasnila koje su propozicija natjecanja, a učenici su polako postavljali svoje radove.

Padlet se nalazi na sljedećem linku https://padlet.com/prof_sanja_pavisic/logoislogan

Dana 20.01. 2020. otvorili smo glasanje za najbolji logo za naš projekt. Glasanje je završilo 28.01.2020. Posjetili smo sve razrede koji su na bilo koji način vezani za projekt. To su učenici 1h, 2h, 3h, 3f, 1i  i 2b razreda.Ukupno je glasalo 222 sudionika. Pobijedio je logo kojeg je izradio Valentino  Musolli, učenik 1 I razreda.

            Dana 29.01.2020 otvorili smo glasanje za najbolji slogan za naš projekt. Glasanje je završilo dana 03.02.2020. Ukupno su glasala 392 sudionika. Pobjednički slogan pripada učeniku Luki Bariću iz 1H razreda.

Natjecanje su pripremile kolegice Ljiljana Vidaković, Sanja Pavišić i Marija Huzjak-Šaban. Koristili smo se alatom MENTIMETER koji nam je dao slikovite i precizne rezultate.Najbolji logo i najbolji slogan putuju s nama u Litvu sa šest naših učenika.

 

 

IZVJEŠTAJ S RADIONICA PRIPREMA JELA NAŠIH BAKA

U sklopu projekta ERASMUS+ K2 My Granny's Dishes održane su 07. 02. 2020. u SSŠVG, 4 radionice  u trajanju od 5 sati. Tema radionica je bila: „Priprema jela naših baka – prežgana juha, žganci s tropom, buhtli sa sirom i gibanica (orehi, mak)

Radionice je organizirala kolegica Ljiljana Vidaković, a voditeljica radionica je bila gđa Katica Birek, inače naša stručna učiteljica.

Radionicama su prisustvovale nastavnice: koordinatorica projekta Marija Huzjak-Šaban i Mirna Trumbetaš, te učenici 1h – Antonija Galeković, , 2h –Nikolina Idžan, Leonarda Popec, 2d – Bernard Kancir, 2b – Adrian Svržnjak i Leon Vranić, 3f – David Sirovan i Nikola Šanović.

Zajedno smo s gđom Birek pripremili starinska jela, zapisali recepte i naravno i degustirali ih.

                    

2.11.2020 

Zbog pandemije korona virusa naš projekt dobio je produljenje od godinu dana, tako da u novom dokumentu stoji: „Projekt traje 36 mjeseci, počevši od 1.9.2019. i završno s 31.8.2022.“

27. studenog 2020 održali smo transnacionalni online sastanak sa svim zemljama članicama i dogovorili o budućim aktivnostima tijekom pandemije. Naša kolegica Ljiljana Vidaković predložila je izradu zajedničkog adventskog kalendara, u kojeg bi svi uložili svoje sadržaje i bolje međusobno upoznali kulturu, običaje i hranu pojedine zemlje. Također, tijekom blagdana svaka će zemlja napisati svoj prilog o tradicionalnoj hrani i običajima vezanim za Božić ili Novu Godinu.

 

 

 

 

 

 

 

Zajednički adventski kalendar svih zemalja partnera u kojem možemo naučiti puno o našim običajima, tradiciji i božičnim jelima nalazi se na linku  s poveznicom: https://rb.gy/zkbdxd

 

15.12.2020 Posjet Centru za odgoj i obrazovanje Velika Gorica.

Naš projektni tim u sastavu: Sanja Šipušić Komar, Marijana Šapina, Ljiljana Vidaković, Marija Huzjak-Šaban i naša učenica 2H razreda, Antonija Galeković posjetio je Centar za odgoj i obrazovanje i razveselio štićenike slatkišima za Božić

 

8.01.2021 TRADITIONAL CHRISTMAS DISHES 

U skladu s našim dogovorom na online transnacionalnom sastanku, naši su učenici sa svojim nastavnicama pripremili dva tradicionalna božićna jela. Učenici su jelo pripremili sa svojim ukućanima. Nakon toga su nekoliko slika, recepte, te zvučne zapise stavili u alat Book creator. Gotov rad postavili smo na facebook stranicu projekta, a vi ga možete i ovdje pogledati. 

 TRADITIONAL CHRISTMAS DISHES IN CROATIA.

 

 

Tražilica



RCK - Industrija 4.0


 


 


 


Korisni linkovi
Dnevni tisak

Lokalni mediji
 • Cityportal
 • VG danas

Službeno

Obrtništvo

Raspored sati
 • 29.tjedan
 • 30.tjedan
 • 31.tjedan
 • 32.tjedan

Tablice


 

Zakoni

Kalendar
« Svibanj 2024 »
Po Ut Sr Če Pe Su Ne
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31 1 2
3 4 5 6 7 8 9
Prikazani događaji





preskoči na navigaciju